הרמת קמטי הבעה / הרמת פנים

קמטי הבעה נוצרים כתוצאה מפעולות חוזרות ונשנות של שרירי הפנים והבעות מסויימות כגון: חיוך, כיווץ העיניים והגבות מפני השמש, קימוט המצח בעת מחשבה וכדומה. קמטי הבעה מתחילים להופיע עוד לפני גיל30, עם השנים כאשר עורנו מאבד מהאלסטיות ויכולת המתיחה הטבעית שלו, אט אט נוצרים להם קמטי ההבעה בפנים על המצח, בין הגבות, סביב העיניים, בצידי הפה או סביב השפתיים. כיום ניתן לבצע מילוי או מתיחה של קמטים אלו באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

שיטות הטיפול:

מילוי קמטי הבעה בצורה קבועה או באופן זמני נעשה על-ידי הזרקת חומרי מילוי המשמשים תחליף לנפח הפנים שאבד ולמילוי השקעים והקמטים שנוצרו. חומצה היאלרונית המשתלבת עם זו הקיימת ברקמות, מקנה נפח ולחות, מותחת את השכבה החיצונית של העור ומקנה לפנים מראה אסתטי וצעיר יותר.

ליהנות מהמראה החדש שלך ולהרגיש מצוין

מילוי קמטים בהזרקות נקודתיות של בוטוקס. החומר החודר לרווח שבין תא העצב לבין השריר משתלב בהרמוניה מושלמת לרקמה בה הוא מוזרק, עוצר את הפרשת האצטילכולין ומונע את כיווץ השריר הגורם לקמטים. החומר הפולימרי הגמיש ניתן לעיצוב לאחר ההזרקה, ממלא את הקמט ולאחר העיצוב החלקת עור הפנים תתבצע מעצמה

הרמת הפנים על-ידי שימוש בחוטים רפואיים מהמתקדמים בעולם האסתטיקה, שיטה שמשמשת גם כפעולת מניעה מקמטים והיא מהירה ולא פולשנית. הפעולה הננקטת היא החדרת חוטים רפואיים זעירים ודקיקים אל מתחת לעור הפנים ויוצרים באמצעותם שכבה המחזקת את התאים והרקמות ומותירה עור פנים מתוח, צעיר חיוני ויפה.

כל מה שחשוב לדעת על קמטי הבעה הרמת פנים

לצד תהליך ההתבגרות הטבעית של עורנו, יחד עם השפעות הסביבה כגון עישון, אורח חיים לא מאוזן, שעות שינה מעטות, מתח וחשיפה מוגברת לקרני השמש, גם הבעות הפנים שלנו עלולות להותיר את חותמם. כל רגש ותחושה שלנו כדוגמת עצב, כעס, חשש, חוסר ודאות, עייפות, באים לידי ביטוי בהבעת פנים ייחודיות ואלה, עם חלוף השנים, גורמות לקמטי הבעה הנקראים בלשון המקצועית קמטים דינמיים. קמטים אלה נוצרים לאורך זמן כאשר שרירי הפנים מתכווצים והעור על פני שרירים אלה מתכווץ שוב ושוב. קמטי הבעה נוצרים גם כאשר אנו מחייכים, צוחקים, ממצמצים או נמצאים ברגעי ריכוז עמוקים. קמטי ההבעה הנפוצים ביותר מופיעים במצח, בין הגבות, בצידי העיניים, בציד האף ובצידי הפה. בכל פעם שהשריר מתכווץ במהלך אחת מהפעולות שהזכרנו ופעולות רבות אחרות נוצרים קפלים זמניים.

מלבד קמטי הבעה (קמטים דינמיים) ישנם קמטים מסוג נוסף והם קמטים סטטיים. קמטים אלה נגרמים כתוצאה מכוח הכבידה, נזקי שמש, אובדן שומן וחלבונים כמו קולגן ואלסטין המובילים לאובדן האלסטיות של רקמות העור ואיבוד הכוח הטבעי של העור מה שמוביל לקמטים שנשארים גם כאשר הפנים במצב רגיעה. קמטים אלה מתעמקים עם השנים ונחרכים לצמיתות בעורנו. למעשה סוג זה של קמטים נראה ללא קשר לפעולות השרירים, אולם חשוב מאוד להבין כי קמטי הבעה שלא מטופלים הופכים אף הם לקמטים סטטיים על כן חשוב מאוד לטפל בקמטי הבעה מוקדם ככל שניתן.

הפתרון האופטימלי לקמטי הבעה הוא הרמת פנים הנעשית עלידי שילוב של מספר טיפולים משלימים כדוגמת הזרקות בוטוקס, הזרקות חומרי מילוי המכילים חומצה היאלורונית וחוטים רפואיים העשויים מחומרים נספגים הממצקים את העור ומובילים להרמת העור.

העלמת קמטי הבעה והרמת פנים באמצעות בוטוקס

בוטוקס (רעלן הבוטלינום טוקסין) אידאלי להעלמת קמטי הבעה. הבוטוקס הוא למעשה חלבון שנוצר על-ידי זן מסוים של חיידקים ומשמש בתפקיד של ממתן עצבי, הרפייה המונעת התכווצות של סיבי השריר המופעלים כתוצאה מהבעות פנים ותנועות. ככל שהשרירים נרגעים, כך העור שעל פניהם נעשה חלק יותר והתוצאה היא החלקה והעלמה של הקמטים.

הזרקת בוטוקס הינה טיפול לא ניתוחי המרפה ומאט את התכווצות השרירים אך לא מפסיק אותה לחלוטין, הלכה למעשה זה אומר, שתוכלו להמשיך לבצע ולהביע הבעות פנים רגילות וטבעיות רק שהשרירים לא יתכווצו באותה המידה כפי שקרה לפני הזרקת הבוטוקס. התוצאה היא כפולה – המשך טבעי של הבעות פנים ומילוי הקמטים והעלמתם.

הטיפול הינו קצר ומתבצע ללא הרדמה אלא באמצעות אלחוש מקומי בלבד, ללא צורך בניתוח או אשפוז ואינו כרוך בכאב, כך שפתרנו את הבעיה של קמטי הבעה יחד עם הרמת פנים לאפקט מתוח וצעיר יותר של העור וללא כל הפרעה או שינוי בשגרת החיים.

מילוי קמטי הבעה והרמת פנים באמצעות חומרי מילוי

חומרי מילוי דרמטיים (dermal fillers) הם חומרי מילוי לרקמות רכות המוזרקים אל תוך שכבת העור על-מנת להשיב למראה הפנים את הנפח האבוד שנוצר כתוצאה מהשפעות תהליך התבגרות העור, להחליק קווים וקמטים עמוקים ולהעצים את המראה הטבעי והרענן של הפנים. מכיוון שכל קמט הוא סוג של חריץ וניתן למלא אותו בחומר מילוי טבעי או סינטטי המוזרק ישירות אל תוך הקמט אל השכבה התת עורית וממלא אותו בחזרה.

חומרי המילוי מורכבים מחומרים טבעיים כדוגמת חומצה היאלורונית (היאלורונן) הקיימת בגופנו באופן טבעי, קולגן, וקלציום (סידן) Calcium hydroxyapatite. חומרי המילוי משתנים בגודל המולקולרי ומאפשרים לרופא המטפל לבחור את הכמות הנכונה המתאימה לאזור נתון בפנים. גם כאן מדובר בהליך קצר המתבצע באמצעות אלחוש מקומי שאינו כרוך בכאב או בתקופת החלמה ותוצאותיו המושלמות מתקבלות כבר לאחר הטיפול ונראות במלוא הדרן לאחר מספר ימים כאשר הנפיחות הקלה והאדמומיות הנוצרת במקומות ההזרקה פוחתות.

הדור החדש של חומרי המילוי בתחום הרפואה האסתטית משופרים, יעילים ומותאמים עבור כל סוגי הקמטים, החל מקמטוטים עדינים ועד לקמטים בינויים ועמוקים. חומרי המילוי הזמניים לצורך העלמת קמטי הבעה והרמת פנים מכילים חומרים טבעיים הנמצאים בעורנו באופן קבוע, בזכות העובדה הזו והעובדה שהם נספגים במלואם אל תוך רקמות העור עם הזמן הם נחשבים לבטוחים במיוחד. הם אינם מזוהים כגוף זר על-ידי מערכות הגוף ולכן אינם יוצרים תגובות אלרגיות (נדיר ביותר). אפקט התוצאה של חומרים אלה תלוי באיכות ייצור החומר, בשיטת הטיפול, כמות החומר ומהירות הספיגה של הגוף וכמובן משתנה ממטופל למטופל.

העלמת קמטי הבעה והרמת פנים באמצעות חוטים רפואיים

חוטים רפואיים איכותיים וחדשניים הם אלטרנטיבה מצוינת לניתוח למתיחת פנים. הטיפול מתבצע דרך הזרקת חוטים עדינים ודקים אל תוך שכבת הדרמיס בעור הפנים, החוטים יוצרים סוג של 'רשת' ולאחר ההזרקה מושך הרופא את החוטים ומרים אותם עד למראה ההרמוני הרצוי. לטיפול זה של העלמת קמטים והרמת פנים יש אפקט מיידי. בתום מספר חודשים החוטים שהוזרקו לעור נספגים ומתמוססים בעור ישירות אל האזורים המתוחים ולאחר כחצי שנה מתחילות להיווצר מחדש סביב החוטים רקמות עור מחודשות עשירות בחלבוני קולגן ואלסטין החיוניות למראה הגמיש והבריא של עור הפנים, לכן תוצאות אפקט המתיחה הינו מיידי ונשמר לתקופה ממושכת של עד כשלוש שנים. 

הליך זה אינו דורש הרדמה אלא נעשה תחת אלחוש מקומי, תופעות הלוואי שעלולות להיווצר הן בדומה לשיטות הקודמות שציינו, נפיחות קלה ואדמומיות או שטפי דם קלים באיזורי ההזרקה אשר יחלפו תוך מספר ימים, כך שאין צורך בתקופת החלמה וניתן לחזור לשגרה מלאה במיידית.

פגישת הייעוץ הראשונית עם הרופא המטפל הינה שלב חשוב שיכריע בסופו של דבר את תוצאות הטיפול, על-כן יש להקפיד ולבחור במאסטרו מקצועי ומיומן אשר יבחן את סוג העור, יתייחס לעוביו ולגוון ובהתאם לנתונים הפיזיים של המטופל והתוצאה הרצויה אליה מעוניינים להגיע, הרופא יתאים תכנית טיפול אישית בה ייקבע סוג החומר, הכמות וטווחי זמן הנחוצים בין טיפול לטיפול אם יוחלט על סדרת טיפולים.
רופא מנוסה ידע להעריך נכון את ההליך, בחירה מדוייקת של איזורי ההזרקה וביצוע מדוקדק להשגת תוצאה אפקטיבית ולמראה פנים טבעי רענן ואסתטי.

למרפאתנו First Esthetic Clinic  והעומד בראשה ד"ר דניצ’ק, ניסיון רב שנים בעיצוב ופיסול פנים בשיטות המתקדמות והבטוחות ביותר וללא ניתוח. החוטים וחומרי המילוי הנמצאים בשימוש במרפאה הם כולם באיכות הגבוהה ביותר עם אישור ה-FDA אמריקאי או ה-CE האירופי.

להתייעצות עם ד"ר דניצ'ק ולקביעת תור, מלאי את הפרטים

THE SYMPHONIES

הטיפולים המנצחים

המבחר, האיכות, החדשנות, הידיים של המאסטרו והתוצאות