קמטים באיזור המצח

כל אישה היתה רוצה להיראות כפי שהיא מרגישה, טבעית וחיונית.
למרות שאף אחד עדיין לא גילה את מעיין הנעורים, החדשות הטובות הן שאצלנו ב-First Esthetic Clinic  הקידמה והחדשנות בתחום הקוסמטיקה המקומית והעולמית כבר כאן, ובמגוון שיטות אפקטיביות לטיפול בקמטים נוכל להביא אותך אל השינוי אליו את מייחלת.

קמטי הבאה או קמטים דינאמיים עלולים להופיע גם בגיל צעיר. בכל פעם ששריר המצח מתכווץ בעקבות תחושות ומצבי רוח גם בזמן השינה, העור מתקמט ויוצר קמטים ההולכים ומעמיקים עם השנים. עם הגיל העור מאבד את גמישותו, תוסיפו למשוואה חשיפה יומיומית לשמש, תזונה, עישון וגנטיקה וקיבלנו עור יבש חסר חיות וזרוע קמטים.

כשהעור שלנו אלסטי, לחלוחי ומוצק כל פגמי הזמן, הפיגמנטציה והקמטים בולטים פחות.

ליהנות מהמראה החדש שלך ולהרגיש מצוין

שיטות הטיפול:

חומצה היאלרונית
כולנו שמענו ומכירים את נוסחת הקסם, החומצה ההיאלרונית עקב היותה חומר טבעי המיוצר בגופנו ובטוחה לשימוש, הפכה למרכיב משמעותי בטיפולי האנטי-אייג’ינג לפנים והיא כיום אחד הטיפולים היעילים ביותר לעידון שקעים וקמטים. התוצאה מיידית ומשתפרת עם אגירת הנוזלים ההדרגתית, כאשר החומצה המוזרקת משתלבת עם זו הקיימת ברקמות, היא מקנה נפח לרקמות שהצטמקו, לחות ואלסטיות לעור ולאחר זמן קצר לא מבחינים בין החומר המוזרק לקיים.

"בוטוליניום טוקסין" או כפי שאתן מכירות אותו - ה "בוטוקס"

עוד זריקת קסם להקפאת הזמן – הבוטוקס, שהפך לשם דבר בטיפולי הרפואה האסתטית הוא קוקטייל של חלבונים העוברים הפקה בתנאי מעבדה סטריליים וכאשר הוא מוזרק, במינון אופטימלי, לאיזור המצח הוא מרפה ומחליש את שריר המצח ובכך מטשטש בהדרגה את הקמטים, מחליק ומותח את העור ואף מונע את חזרתם. אך בכדי לשמר את התוצאות וליהנות מהן לאורך זמן מומלץ לחזור על הטיפול כל מספר חודשים. הבוטוקס נחשב כדרך הפופולרית ביותר להעלמת קמטים מאיזור המצח ונחשב לטיפול מהיר, אפקטיבי עם תוצאות נראות לעין במיידית.

למרפאתנו First Esthetic Clinic והעומד בראשה ד"ר דניצ’ק, ניסיון רב שנים בעיצוב ופיסול פנים בשיטות המתקדמות והבטוחות ביותר להעלמת קמטים בפנים ללא ניתוח.

חומרי המילוי הנמצאים בשימוש במרפאה הם כולם באיכות הגבוהה ביותר עם אישור ה-FDA אמריקאי או ה-CE האירופאי.

ליהנות מהמראה החדש שלך ולהרגיש מצוין

כל מה שחשוב לדעת על קמטים במצח

המצח הוא אחד מבין המקומות הראשונים והבולטים בהם באה לידי ביטוי התבגרות והזדקנות של עור הפנים ומהווה מקור דאגה עיקרי אצל מטופלות בגלל גודלו ביחס לפנים ובעצם היותו אזור גלוי ובולט. אזור המצח נחשב לרגיש מאוד לאור העובדה שבאזור זה נוצרים קמטים דינמיים הקרויים קמטי הבעה ובנוסף עור הפנים באזור זה נשחק עם הגיל כתוצאה מהתכווצויות בלתי רצוניות.

מלבד התכווצויות השרירים שבמצח שגורמת לקמטים בעור, ירידה בנפח של העור גורמת לשקעים, השפעות הכובד של המצח מביאות לירידה של הגבות והעפעפיים וחשיפת יתר לשמש עלולה גם היא לגרום לכתמים בעור המצח. אולם חשוב שלא תתחילו לדאוג כי גם לדאגות יש השלכות משלהן ואכן לכל תופעה יש טיפול איכותי ומתקדם וטכנולוגיה חדשנית תומכת טיפול.

בקמטים במצח הנובעים מהתכווצויות שרירים רצוי לטפל בעזרת טיפולי בוטוקס איכותיים, מילוי נפח של העור במצח ניתן לבצע באמצעות חומרי מילוי מצוינים כדוגמת חומצה היאלורונית מחוללת הפלאים ותיקון נזקי עור ופגמים ניתן לעשות על-ידי מזותרפיה הידועה כפתרון מושלם לשיפור מרקם העור.

המנגנון הבסיסי שגורם לקמטים במצח הוא שריר הפרונטליס. שריר זה אחראי על הבעת הפנים הבאה לידי ביטוי בין השאר במצח, תנועה חוזרת של השרירים בשילוב עם הידללות בכמות השומן הטבעי והאלסטיות של העור תודות להתבגרות העור יוצרת את אותן ‘קמטי הבעה’ או ‘קמטי תמיהה’, אשר נשארים חרוטים בעור כאשר עם הזמן אף נראים בבבירור גם בזמן מנוחת השריר. כמן כן שריר זה אחראי גם על הרמת הגבות והעפעפיים העליונות והוא זה שלמעשה פותח את העיניים. ככל ששריר הפרונטליס פעיל יותר כך נוכחותם של קווים אופקיים במצח משמעותית יותר.

קמטים נוספים המעטרים את השליש העליון של הפנים שלנו הם ‘קמטי הזעף’ הנוצרים בשל תנועה חוזרת של שרירי הגלבלה, אותם שרירים המצויים בין הגבות שלנו ומופעלים יותר בעת מאמץ גופני או חשיבה מאומצת ואחראים לספק לנו את אותן הבעות כעס וזעף.

חשוב מאוד שטיפול בקמטים במצח יעשה בצורה שקולה ומאוזנת שכן מצד אחד הטיפול ממתן את הפעילות וההתכווצות של שריר הפרונטליס ומצד שני שומר על הכוח המרומם של השריר. זאת אומרת, המינון שעליו מחליט הרופא המטפל צריך להפחית את תנועת המצח מספיק כדי להפחית את חומרת הקמטים במצח, תוך התחשבות בשמירה על חלק מתפקוד השריר בהעלאת הגבות. בנוסף למינון, מיקום נקודות ההזרקה לטיפול בקמטים במצח מהווה שיקול חשוב בהשגת תוצאות אסתטיות אידאליות.

המצח נוטה לאבד נפח ככל שהגיל עולה כתוצאה מאובדן שומן תת עורי, ספיגת עצם והידלדות השרירים והעור. אובדן הנפח מעלה את נטיית העור להתקמט וגורם להופעת שקעים. מילוי הנפח האבוד מושג בצורה הטובה ביותר באמצעות חומרי מילוי (פילרים) אותם ניתן למקם באופן אסטרטגי ומחושב במטרה לשפר את נפח המצח וכדי ליצור מראה קמור, חלק וצעיר יותר. מילוי נפח אבוד במצח לא רק מחדש את מראה הפנים, אלא גם משפר את ההרמוניה הכללית ואת איזון הכללי במצח.

לאור הניסיון העשיר וותק רב השנים של ד"ר דניצ'ק, הוא פוגש לעיתים קרובות מטופלות שרק התחילו לפתח קמטים על מצחן מכיוון שהן מכירות בערך של טיפול המניעה. אם אתן מתחילות לראות עקבות של קווים בשנות השלושים לחייכן מומלץ להגיע לבדיקה, להיוועץ עם ד"ר דניצ'ק ולבחון טיפול מונע.

אם כן, מהם הסוגים הנפוצים של קמטים במצח?

קווי מצח אופקיים (קמטי הבעה) וקווי גלבלה אנכיים בין הגבות (קמטי זעף) נחשבים לסוגים הנפוצים ביותר של קמטים במצח. הסוג הראשון הוא קווי מצח שהם למעשה הקמטים האופקיים המורגשים יותר כאשר מרימים את הגבות. קווים במצח מתחילים בדרך כלל כקמטים דינמיים בגיל צעיר יחסית וככל שמתבגרים הם מתפתחים לקמטים עמוקים יותר המשפיעים על שרירי המצח הבסיסיים. הסוג השני הוא קווי גלבלה המוכרים בכינויים קווי זעף או 11’s, שני קווים אנכיים הנוצרים בין הגבות ממש מעל גשר האף. בשני המקרים, קווי המצח וקווי גלבלה, אם מדובר בקווים בולטים ועמוקים נדרש טיפול מקיף הכולל שילוב של מספר טכניקות כדוגמת בוטוקס וחומרי מילוי.

אז איך מטפלים? החלקת קמטים במצח באמצעות בוטוקס

כאשר הקמטים הם יותר דינמיים ונראים לעין בעיקר בעת תנועה הדרך הטובה לטפל בהם היא בעזרת הזרקת בוטוקס. השימוש בבוטוקס (‘בוטולוניום טוקסין’) היא אחת השיטות הנפוצות והיעילות להעלמת קמטים בייחוד באיזור המצח. אמנם מדובר ברעלן, אך כאשר החומר איכותי, מדולל במידה הנכונה ומוזרק במינונים מדוייקים לשרירי המצח, הוא נחשב לבטיחותי ביותר. הוא מחליש ומרפה את שרירי המצח ואת השריר שבין הגבות, מחליק משמעותית את קמטי ההבעה והגיל ובמקרים רבים אף מעלים אותם לחלוטין, מונע את חזרתם בעתיד ומשווה למצח מראה חלק צעיר ומתוח.

הטיפול בבוטוקס הינו קצר, אינו כואב ומתבצע ללא הרדמה. כעבור מספר ימים ניתן לצפות בשיפור ניכר במראה הקמטים ולאחר כשבועיים בהיעלמותם הכמעט מוחלטת.

החלקת קמטים במצח באמצעות חומצה היאלורונית

אפשרות אפקטיבית נוספת לטיפול בקמטים במצח היא באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית (היאלורונן), נוסחת הקסם המורכבת ממולקולת רב-סוכר בעלת מרכיב חלבוני והיא אחראית על הקניית הנפח החסר והחדרת לחות מרעננת לעור.
הטיפול מתבצע באמצעות הזרקת החומצה דרך מחטים עדינות אל תוך נקודות ספציפיות נבחרות בקמטים, התוצאה המתקבלת היא עידוד ייצור מחודש של הקולגן והאלסטין הטבעיים שבעור האחראים על לחות, גמישות ומיצוק העור, החומצה עצמה נספגת אל תוך מולקולות המים שבעור ומעניקה נפח מחודש, רעננות ומראה עור צעיר ורענן.

הטיפול בחומצה ההיאלורונית, גם הוא, אינו כרוך בכאב ומתבצע ללא הרדמה אלא בחומר מאלחש. ניתן לראות את התוצאות כבר לאחר הטיפול ועד כשבועיים לאחר הטיפול את התוצאה הטבעית הרעננה והנחשקת.

לעיתים הרופא המטפל עשוי להמליץ על שילוב בין חומרי המילוי ויציע טיפול המשלב הן מילוי בבוטוקס והן בחומצה ההיאלורונית לקבלת אפקט משמעותי יותר ותוצאות אפקטיביות בהתאם למצב עור הפנים.

במקרים בהם מתחילים להופיע קמטי הבעה במצח כבר בגיל צעיר, מומלץ להתייעץ עם הדוקטור על ביצוע טיפול ראשוני מוקדם, כדי ‘להקדים תרופה למכה’ ולמנוע מאותם קמטי הבעה להפוך לקמטים קבועים.

חשוב להזכיר כי ישנה חשיבות רבה לקבלת ייעוץ וטיפול מרופא מקצועי, מיומן ובעל ניסיון רב בתחום טיפולי הפנים ברפואה האסתטית.

לכמה זמן נשמרות התוצאות?

תוצאות הטיפול בהזרקת בוטולינום (בוטוקס) נשמרות מספר חודשים, עד כ- 4 חודשים.
תוצאות הטיפול בחומצה ההיאלורונית נשמרות עד כ-18 חודשים.
כמובן שהמצב משתנה בין מטופל למטופל, ותלוי בשימוש בחומרי מילוי איכותיים, אורח חיים מאוזן וכדומה.

 

למרפאתנו First Esthetic Clinic  והעומד בראשה ד"ר דניצ’ק, ניסיון רב שנים במגוון טיפולי פנים אסתטיים בשיטות המתקדמות והבטוחות ביותר וללא ניתוח. חומרי המילוי הנמצאים בשימוש במרפאה הם כולם באיכות הגבוהה ביותר עם אישור ה-FDA אמריקאי או ה-CE האירופי.

להתייעצות עם ד"ר דניצ'ק ולקביעת תור, מלאי את הפרטים

THE SYMPHONIES

הטיפולים המנצחים

המבחר, האיכות, החדשנות, הידיים של המאסטרו והתוצאות