חומצה היאלרונית

נוסחת הקסם, החומצה ההיאלרונית, עקב היותה חומר טבעי המיוצר בגופנו ובטוחה לשימוש, הפכה למרכיב משמעותי בטיפולי האנטי-אייג’ינג לפנים. היא למעשה מרכיב פחמימתי המצוי ברקמות שונות של הגוף בריכוזים שונים. המולקולה של החומצה היא בעלת מסיסות גבוהה במים, דבר המאפשר לה לספוח כמויות גדולות באופן יחסי ומכאן גם התועלת שבה. ניתן להשוות את המולקולה לספוג בעל יעילות מאוד גבוהה המאפשר לכידת מים בכל מיני רקמות בעיקר רקמות חיבור והדרמיס.

עם השנים כשהעור מאבד את החיות הטבעית שלו עקב שינויים שתלויים בגיל כמו רמות אסטרוגן או גורמים סביבתיים כמו קרינת השמש, העור גם מאבד מנפחו ומגמישותו דבר התורם למראה פחות חיוני ומבוגר יותר. בעזרת תהליך החדרת חומצת הקסם אל מתחת לשכבות העור החיצוניות ניתן ממש לעצב את העור ולהוסיף נפח לאזורים בעור שצריכים מילוי. התהליך הקוסמטי ממש בדומה לפיסול יכול להחזיר לעור את מראהו הצעיר ומלא החיוניות.

ליהנות מהמראה החדש שלך ולהרגיש מצוין

להתייעצות עם ד"ר דניצ'ק ולקביעת תור, מלאי את הפרטים

כל מה שחשוב לדעת על חומצה היאלורונית

החומצה ההיאלורונית, Hyaluronan / Hyaluronic Acid, או בשמה ההולם יותר – חומצת הקסם, היא למעשה מולקולת רב-סוכר עם מרכיב חלבוני, חומר דמוי ג’ל המיוצר באופן טבעי בגוף האדם ושותף לתהליכים חיוניים רבים כגון: חידוש עור הפנים, סיכוך מפרקים, לחות העיניים, האצת תהליך ריפוי פצעים ועוד. היא נמצאת בריכוזים שונים ברקמות שונות של העור, בעלת מסיסות גבוהה במים מה שמאפשר לה לספוח כמויות גדולות באופן יחסי של מים וללכוד אותם בעיקר ברקמות המפרקים, נוזלי העיניים והדרמיס כמעין ספוג מולקולרי. החומצה ההיאלורונית מסוגלת לספוג עד פי 1000 מולקולות מים ממשקלה בעור, בכך היא משמרת את רמת הלחות ומעניקה לעור את המראה הקורן והבריא שלו.

פורמולות חומצה היאלורונית המיוצרות באופן סינתטי על-ידי חברות התרופות המובילות בעולם הפכו להיות הפתרון האולטימטיבי בעולם הרפואה האסתטית, בשל תכונותיה וחשיבותה של החומצה בתהליך התחדשות עור הפנים היא נחשבת לחומר היעיל והבטוח למילוי קמטים ולחידוש העור, ועל-כן, אין זה מפתיע שהיא הפכה גם לאחד המושגים המדוברים והפופולאריים בעולם הטיפוח ורכיב מפתח של רבות מחברות הקוסמטיקה הגדולות.

באמצעות החדרה של חומצה היאלורונית לעור הפנים ניתן לבצע מגוון רחב של טיפולים אסתטיים כגון: מילוי, טשטוש והחלקת קמטים וקמטוטים עדינים, מילוי רקות ושקעים מתחת לעיניים, עיבוי שפתיים, פיסול ועיצוב פנים תוך הדגשת קווי המתאר ותיקון אסימטריה.

 

לחומצה היאלורונית, בזכות יכולתה לספוח מים יש תפקיד חשוב בשמירה על חומרי הסיכוך, או "שימון" אם תרצו, של סחוסי המפרקים בגוף, ותפקיד עיקרי בשמירה על נפח, לחות ומראהו הקורן של עור הפנים שלנו.

העור הוא האיבר שמכיל את מרבית ההיאלורונן שהגוף מייצר וככל שאנו מתבגרים, לצערנו, פוחת ייצור החומצה ההיאלורונית בגוף כבר בעשור הרביעי לחיים והעור הוא הראשון לאבד מהלחות, הגמישות והנפח ומתחיל תהליך הזדקנות העור. הסממנים לכך הם הופעת חריצים, קמטים וקמטוטים, רפיון, יובש ואיבוד הברק הטבעי של עור הפנים, כל אלה משווים לפנים מראה מבוגר, נפול, דהוי ועייף.

בתקופה הנוכחית של חיינו, גם כאשר מקפידים על אורח חיים מאוזן ושגרת טיפוח מוקפדת, אין מנוס מהשפעותיו של הזמן.

היתרונות בשימוש בחומצה היאלורונית

יעילותה של החומצה ההיאלורונית באה לידי ביטוי ביתרונותיה החזקים, היא טבעית, משתלבת ונספגת בעור, בטיחותית וידידותית למשתמש. היא נחשבת לבסיס מהותי ברפואה האסתטית  והטיפולים המשלבים הזרקת חומצה היאלורונית הם נטולי כאב ומניבים תוצאות מעולות – מחליקים ומעלימים קמטוטים, מעניקים נפח לפנים ומשפרים את איכות העור.

רופאי העור ומומחים לרפואה אסתטית בעולם סבורים שהזמן הטוב ביותר להתחיל להשתמש בחומצה היאלורונית הוא כאשר העור שלך זקוק ליותר לחות – כלומר אתמול. מלבד המחסור המשמעותי בלחות בעור הפנים רצוי וכדאי להשתמש בחומצה היאלורונית כאשר מראה הפנים, שקעי העיניים והקמטים מתחת לעיניים בפרט הופכים ל-'עייפים' ונפולים, וכאשר השקעים הטבעיים הופכים לעמוקים יותר ומתחילים להיראות סימנים של קמטים באזורים שונים בעור הפנים ובמיוחד מסביב ומתחת לעיניים. החומצה ההיאלרונית, כחומר מילוי באיכות הגבוהה ביותר, מהווה בסיס אפקטיבי ויעיל באופן בלתי מתפשר על עיצוב שקעי עיניים ומילוי קמטים מתחת לעיניים.

החומצה ההיאלורונית היא מרכיב בסיסי ברקמת העור האנושית ובכך היא מבטיחה לחות עור תקין. כמו כן, החומצה ההיאלורונית נחשבת לאידיאלית לטיפול בעור והיא אחד המרכיבים הבסיסיים בקוסמטיקה המתקדמת. מכיוון שהתאימות הביולוגית שלה גבוהה במיוחד (תכנות מדד של תאימות חומרים לגוף המארח), כאשר היא מוזרקת לעור הפנים היא אינה יוצרת אינטראקציה או תגובה מזיקה עם העור ולא גורמת לתגובות אלרגיות. עם זאת, מה שמדאיג הוא המספר ההולך ועולה של חיקויים שלא נבדקו. השוק השחור של החומצה היאלורונית עולה על גדותיו באינטרנט.

לא בכדי רבים מאנשי המקצוע בתחום הרפואה האסתטית מכנים אותה 'מעיין נעורים!'. החומצה מחזיקה מעמד עד כשנה בגוף (כמובן שישנם הבדלים בין אדם לאדם ובאיכות החומר) עד שהיא מתמוססת ונספגת לחלוטין.

לאיזה איזור בגוף מתאימה החומצה ההיאלורונית?

חומר המילוי מתאים לכל איזור בפנים ובגוף. המקומות האידיאליים הם הקמטים במצח, סביב ומתחת לעיניים, צידי השפתיים, סנטר ולחיים, הקרויים גם ‘קווי מריונטה’, קמט האף-שפה, הדגשת עצמות הלחיים והרמת אף. יעילות השימוש בחומצה היאלורונית באה לידי ביטוי בעיקר בשל היותה חומר טבעי הקיים כבר בגוף ולכן הגוף מצדו לא ידחה אותה, לא תיווצרנה תגובות אלרגיות והיא תחזיק מעמד בגוף לזמן ממושך.

הטיפול בחומצה ההיאלורונית יחסית קצר, הזריקות אינן כואבות ובדרך-כלל מבוצעות לאחר הרדמה מקומית של האזור עם משחת אלחוש. עם תופעות לוואי קלות יחסית כגון שטפי דם קלים באזורי ההזרקה, נפיחות אדמומיות ואי נוחות קלה וזאת בשל העובדה כי עור הפנים שופע בכלי דם עדינים, אך תופעות אלה חולפות כעבור מספר ימים וניתן לחזור לשגרת חיים מלאה באופן מיידי.

 

אחד היתרונות הגדולים הוא גם יכולת השליטה ברמת הסמיכות וכמות החומר המוזרק אל תוך רקמות העור, כך שניתן להתאים אותו לקמטים מכל הסוגים בין אם מדובר בקמטים שטחיים, רחבים ואף לשקעים כתוצאה מאובדן נפח בפנים.

הטיפול בחומצה היאלורונית מתאים גם למי שרוצה מלבד מילוי והחלקת קמטים גם ממש לעצב ולפסל את מראה הפנים.

חומצה היאלורונית כאמצעי להצערת העור

החומצה ההיאלורונית נעשתה לאחרונה כוכב מרכזי גם בתעשיית הקוסמטיקה העולמית, רוב תכשירי הסרום הקוסמטיים וקרמי הלחות החדשניים מבוססים על שיעור גבוה של חומצה היאלורונית. אך כמובן, כדי להשיג את התוצאות המרביות והאפקטיביות ביותר להצערת העור ולטיפול בפגמים, קמטים ועיצוב מראה הפנים, יש צורך בטיפולי הרפואה האסתטית וברופא מקצועי ומיומן שבעזרת כישוריו והזרקות החומצה ידע להעניק לכם את המראה הרצוי בתוצאה טבעית, סימטרית למראה הפנים ומושלמת.

מלבד הזרקות מקומיות של החומצה ההיאלורונית למילוי והחלקת קמטים, אפשר להצעיר את מראה העור בצורה משמעותית באמצעות הזרקה טיפתית וצפופה של החומצה על פני שטחי עור נרחבים לשכבות ההיפודרמיס העמוקות שמתחת לרקמת הדרמיס, באמצעות הליך זה, החדרה של טיפות מדודות של החומצה אל מעמקי העור ימשיכו לאגור אליהן עוד מולקולות מים אשר יחדשו את לחות רקמת העור וימשיכו לשפר את מראהו.

טיפול קוסמטי נוסף שנערך באמצעות החומצה ההיאלורונית הוא המזותרפיה, הוא כולל הזרקה שטחית של חומצה היאלורונית אל שכבת האפידרמיס, הוא משפר ברמה ניכרת את יכולת אגירת מולקולות המים בשכבות העור העליונות כך שהוא משפר לטובה את מראה העור, אך בהשפעה זמנית בלבד ויש לחזור עליו מדי כמה שבועות או חודשים. הטיפול אינו משפיע על תהליכי הזדקנות העור המתרחשות ברקמות העמוקות.

החומצה ההיאלורונית אחראית גם על נטרול הרדיקלים החופשיים כך שביכולתה, באופן משמעותי, להאט את קצב ההזדקנות של רקמת העור אליה היא מוחדרת.

מה לעשות כדי שחומר המילוי המוזרק לעור יוותר לזמן רב ככל שניתן?

אחד הדברים הקריטיים להליך רפואי מדויק, הוא שייערך בתנאים הסטריליים הקפדניים ביותר ותחת ידיו של מאסטרו אמיתי, מקצועי ומנוסה, שעושה שימוש בחומצה היאלורונית טהורה ואיכותית שיוצרה בחברת תרופות גדולה ומוכרת ובעלת אישורים רפואיים של משרד הבריאות הישראלי, האמריקאי והאירופי.

מלבד זאת, מומלץ להימנע מחשיפה מוגברת לקרני השמש המזיקה וגורמת להזקנה של העור, יש להקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה ואף נטילת אנטי-אוקסידנטים כמו ויטמין C, ויטמין E, סלניום ואבץ המשפרים את חיוניותו של העור, גם מבפנים, מייעלים את ספיגת החומצה ההיאלורונית בגוף ואף עוזרים להקטין את פירוקה.

מומלץ אף להימנע מעישון ומאורח חיים לא בריא או מאוזן.

לסיכום

חומצת הקסם, החומצה ההיאלורונית הפכה לרכיב הכרחי ופורץ דרך בעולם הרפואה האסתטית ובמגמת האנטי-אייג’ינג, השבת מראה הנעורים ועצירת תהליכי ההזדקנות של העור.

חברות התרופות המובילות בעולם הצליחו לפתח פורמולות מלאכותיות של חומצות היאלורוניות הדומות בהרכבן לחומצה המיוצרת אצלנו בגוף באופן טבעי כך שהגוף אינו דוחה את החומר ולא נוצרות תגובות אלרגיות.

מחקרים מדעיים מראים כי חומצה היאלורונית מסייעת בשיפור הידרציה של העור. ככל שאנו מתבגרים רמות החומצה ההיאלורונית הטבעית שלנו מתרוקנות, והעור מאבד לחות וכתוצאה מכך הופך ליבש, מחוספס יותר ומרופד דמוי כפלים. חשוב לזכור שכל סוג עור סובל מהתייבשות. רכיבי החומצה היאלורונית מהווים מולקולות מפתח המעורבים בלחות העור עם יכולת ייחודית לקשור ולשמר מולקולות מים. בעזרת הזרקת חומצה היאלורונית, היכולות המשקמות שלה מסייעות להגביר את תכולת הלחות של העור ובכך למנוע אובדן לחות שחיוני לו.

הזרקת חומצה היאלורונית לרקמות העור מעודדת הליכי ייצור של סיבי קולגן ואלסטין, החלבונים האחראים למיצוק וגמישות העור, כך מלבד האטת תהליך ההזדקנות העור נעשה מתוח בעל רמת לחות גבוהה ונראה שוב צעיר, בריא ורענן.

THE SYMPHONIES

הטיפולים המנצחים

המבחר, האיכות, החדשנות, הידיים של המאסטרו והתוצאות