אנטי-אייג'ינג

המונח 'אנטי-אייג'ינג' מתייחס לפיתוח כלים ותכשירים שמטרתם היא קריאת תיגר על ההשפעות שיש לזמן על גוף האדם. לאור נצחונות המדע והטכנולוגיה על גורמי תמותה והזדקנות שונים, נוצר פער מסוים בין המראה החיצוני והמערכות הפנימיות בגוף, מה שמקנה לאדם את היכולת לתפקד בצורה יותר חיונית בטווחי גיל שבעבר היו מציבים לו אתגרים בתפקוד .

לפעמים לא מלווה ההקרנה של אותה חיוניות החוצה ומכיוון שברצוננו לא רק להרגיש טוב אלא גם להראות טוב ולשדר לסביבה את אותה הרגשה פנימית, פונים אנו לתמיכת המדע, מתוך כוונה להאט את השפעות הזמן גם על חיצוניותנו, בעזרת כלים כמו מודעות שמובילה לשינוי באורח החיים ושימוש בתכשירים, ויטמינים או תהליכים קוסמטיים נראה שביכולתנו להשיג את המטרה. כמובן שהתחום מוסיף להתחדש ולהתקדם בכל זמן ומכאן גם השיפורים באיכות הכלים העומדים לרשותנו.

ליהנות מהמראה החדש שלך ולהרגיש מצוין

להתייעצות עם ד"ר דניצ'ק ולקביעת תור, מלאי את הפרטים

כל מה שחשוב לדעת על אנטי אייג'ינג

לפני שאנחנו מפתחים סוג של אנטי נגד אייג'ינג קודם חשוב שנבין מה זה אייג'ינג ואך מושג זה קשור באופן ישיר לעור הפנים שלנו?

אייג'ינג משמעו הזדקנות. המושג אייג'ינג הוא תחום ברפואה המתייחס להזדקנות ככלל ועוסק בחקר ההאטה של תהליכי הזדקנות מערכות החיים השונות של האדם. כאשר אנחנו מדברים על טיפולי פנים למניעת אנטי-אייג'ינג, אנחנו מתמקדים בתחום אחד אבל חשוב מאוד בתהליכים אלה והוא הזדקנות העור       (Skin Ageing).

חשוב לעשות את האבחנה ולהבין כי קיימים שני סוגים עיקריים של הזדקנות (התיישנות) העור: הזדקנות פנימית והזדקנות חיצונית. הזדקנות פנימית מתייחסת לשינויים בעור שלנו המתרחשים באופן טבעי עם הזמן כמו דילול של העור הנובעים מגנטיקה, התרופפות הקולגן והאלסטין (חלבונים המרכיבים את הדרמיס), התרופפות מיתרי הרקמה המחברים את העור לשרירים מתחת וצניחת השומן התת-עורי. הזדקנות חיצונית לעומתה מתייחסת לשינויים בעור שלנו הנובעים מאורח חיים, תזונה, שינה, השפעת מזג האוויר וחשיפה לשמש בפרט.

כל הגורמים הללו יחד עם כוח הכבידה שנותן אותותיו ככל שהשנים חולפות, מובילים לצניחה של הרקמות הרכות והתפתחותם של קמטים וקמטוטים – האייג'ינג בשיא התגלמותו. כאן נכנסים לתמונה מגוון טיפולי פנים פורצי דרך שמצליחים לתת פייט הולם ולהתאגד תחת מטריה אחת כוללת העונה לשם 'אנטי אייג'ינג’ המחזירים מסוימת את הזמן לאחור כדוגמת טיפולי בוטוקס חדישים, חומצות היאלורוניות מתקדמות וטיפולים נוספים הנחשבים לפסגת החדשנות – כך שהדבר היחיד שנותר לאייג'ינג הוא פשוט לסגת.

התוצאות של טיפולי פנים למניעת אנטי אייג'ינג באות לידי ביטוי דרך מראה עור עדין, חלק ולא מחוספס, בריא יותר ומוצק יותר, חיוני וזוהר.

כולנו נשמח לשמור על עורנו הבריא והצעיר לנצח, אך הלכה למעשה הוא לא נמשך לעד. כאשר אנחנו צעירים העור שלנו רך, חלק ונטול קמטים. ככל שאנחנו מתבגרים העור שלנו מייצר פחות קולגן ואלסטין שני חלבונים חיוניים הקיימים באופן טבעי בגוף ברקמות החיבור ובעור בפרט השומרים על העור שלנו חזק, גמיש ואלסטי וכתוצאה מכך מאבד את יכולתו לשמור על לחות העור מה שמוביל לסימני הזדקנות, קווים דקים, קמטים, יובש ופיגמנטציה. טיפולי אנטי אייג'ינג חדשניים הנעשים על-ידי רופא מומחה, מיומן ומנוסה מוכיחים את עצמם בשיקום האיזון הטבעי של העור ושמירה על מרקם בריא שנועדו לחדש את ההידרציה (לחות) וחומרי הזנה הדרושים לשמירה על עור צעיר וחלק.

סוגים שונים של חומרי מילוי חדישים וטיפולי בוטוקס חדשניים נעשים פופולריים יותר ויותר על פני אינסוף תכשירים קוסמטיים המבטיחים מצידם את אותה ההבטחה בדרכים שונות ויצירתיות אולם בפועל לא  מבצעים פעולות עומק ומניעה ומתמקדים בעיקר ביישום ושימוש ארוך טווח על בסיס יומי.

מה היתרונות של חומרי מילוי כמענה לאנטי אייגי'נג?

במקום רק להחליק או להדק את העור, חומרי מילוי להזרקה נועדו לשנות את פרופיל הפנים לרענן וצעיר יותר. הזרקת חומרי מילוי מתחת לעור ממלאת קפלים עמוקים, כמו קפלי nasolabial (נקראים גם "קווי סוגריים", הפועלים מזווית האף לזווית הפה), יצירת מילוי לשקעי עפעפיים, קמטוטים סביב העיניים, יוצרת שפתיים מלאות יותר ומרפדת לחיים חלולות.

החומצה ההיאלורונית, או בשמה המקצועי היאלורונן – מה לא כתבו או אמרו עליה, היא נחשבת לאחד האמצעים היעילים והפופולריים ביותר במאבק נגד התבגרות עור הפנים. היא חומר הקיים ומיוצר באופן טבעי בגופנו שתפקידו העיקרי הוא לספוח מולקולות מים בגוף, בעיקר בעור וברקמות הסחוס והמפרקים. הדרך הטובה ביותר להחדיר את החומצה ההיאלורונית לעור הפנים היא באמצעות הזרקות, היא בעלת תפקיד משמעותי בפיסול הפנים ונחשבת ליעילה ובטוחה ביותר בטיפולי האנטי אייג’ינג.

מה היתרונות של הזרקת בוטוקס כמענה לאנטי אייג'ינג?

לבוטוקס יש אפקט מניעתי בכך שהוא לא מטפל באופן ישיר בקמטים עצמם אלא במה שגורם להם להופיע והוא תנועת השרירים. כשהבוטוקס מוזרק לעור הפנים, הוא למעשה מרפה את השרירים, ועל-ידי כך מונע יצירת קמטים. זיכרו, המטרה האמיתית היא לא לנסות ולהיפטר מכל קו מיקרוסקופי, הרעיון המרכזי בהזרקת בוטוקס הוא מניעה של קווים עמוקים יותר דרך הרפיית השרירים שגורמים ליצירת הקמטים והכפלים בעור. עם הזמן, היכולת הטבעית של העור שלך להגן על עצמו פוחתת. התכווצויות שרירים ותנועה של השרירים משאירות את חותמן. טיפולי פנים אלה נחשבים מהירים ויעילים לזמן ממושך בהפחתה ומניעה של היווצרות קמטים.

בואו נצלול מעט יותר לעומק

בוטוקס (בוטולינום טוקסין) הנו חלבון החוסם הולכה עצבית לשרירים אליהם הוא מוזרק וכך מפחית התכווצויות יתר של השרירים הללו. חומצה היאלורונית היא מקרו מולקולה המצויה בחומרי מילוי המיוצרת בגוף באופן טבעי ונוטה להתחבר למולקולות דומות לה ולספוח כמות גדולה של מים. הבוטוקס וחומרי המילוי משלימים אחד את השני ויוצרים סוג של יין-יאנג. באופן עקרוני הבוטוקס פועל על קמטים פעילים הנוצרים מהתכווצויות שרירים ולעומת זאת חומרי מילוי מתמקדים בהחזרת נפח שאבד.

בנוסף לחומרי המילוי וההזרקות למיניהן, טכניקה יעילה נוספת כיום בתחום הרפואה האסתטית היא המזותרפיה, הכוללת הזרקת כמויות מדודות של ויטמינים ומינרלים שונים מתחת לפני העור המשפרת משמעותית את רמת הלחות ומשמשת לטיפול במגוון רחב של מצבים כדוגמת עור מזדקן ויבש, היפר-פיגמנטציה ועוד.

אפקט טיפולי המזותרפיה בעולם טיפולי הפנים בא לידי ביטוי דרך הצערת העור, החלקת קמטים פגמים וצלקות ושחזור הזוהר הטבעי של עור הפנים.

בעבר הלא רחוק, סברו כי הזמן הנכון לעבור טיפולי אנטי אייג’ינג הוא החל מגיל 45 ומעלה. כיום עם המודעות הגבוהה לשמירה על עור הפנים והמידע הנגיש יותר ברחבי הרשת לגבי טיפולי רפואה אסתטית, נשים רבות כבר יודעות כי טיפולי אנטי אייג’ינג מתחילים כבר בגילאי ה-30 פלוס, יתרה מכך, אם עד לפני מספר שנים היתה זו נחלתן הכמעט בלעדית של הנשים, כיום אנו עדים לכך שגם בני המין הגברי משיבים מלחמה והפכו למודעים יותר למענה ולמגוון והרחב שיש לטיפולי הרפואה האסתטית להציע כנגד הזמן.  אין ספק שמראה עור פנים טוב, בריא וקורן משדר ונתפס כמראה צעיר יותר ורענן, גורם לתחושת ערך עצמי ובטחון עבור גברים ונשים כאחד.

לסיכום

טיפולי אנטי אייג’ינג כשמם כן הם, מגוון טיפולי פנים ברפואה האסתטית מבוססי הזרקת חומרי מילוי, חומצות וחומרים חיוניים, כמו גם טכנולוגיות חדישות שכולם נועדו לתת מענה אפקטיבי ומהיר להצערת מראה עור הפנים, החלקת קמטים וקמטוטים, מילוי שקעים, תיקון פגמי וכתמי עור והשבת הפנים למראם הצעיר, המוצק, הרענן והטבעי.

רופא מיומן ומנוסה כמו ד"ר דניצ'ק הנחשב מאסטרו בתחום הרפואה האסתטית, יודע באופן מובהק מתי וכיצד להשתמש בכל אחד מהפתרונות למילוי והעלמת קמטים והחזרת נפח אופטימלית היוצרות יחד מראה פנים הרמוני מושלם תוך שמירה על מראה עור רענן טבעי.

למרפאתנו First Esthetic Clinic  והעומד בראשה ד"ר דניצ’ק, ניסיון רב שנים בעיצוב ופיסול פנים בשיטות המתקדמות והבטוחות ביותר וללא ניתוח. החוטים וחומרי המילוי הנמצאים בשימוש במרפאה הם כולם באיכות הגבוהה ביותר עם אישור ה-FDA אמריקאי או ה-CE האירופי.

THE SYMPHONIES

הטיפולים המנצחים

המבחר, האיכות, החדשנות, הידיים של המאסטרו והתוצאות